Yangın Tesisatı

Yangınla mücadele tesisatlarında öncelikle binanın tehlike sınıfını belirlemek gerekmektedir. 2002 yılında kanunlaşan binalarda yangından korunma ile ilgili yönetmeliğe göre binalar 3 ana sınıfta toplanmıştır.
- Düşük tehlike sınıfı binalar : Konutlar, hastaneler, okullar, tiyatro vb.
- Orta tehlike sınıfı binalar : Üretim birimleri, fırınlar, tekstil, matbaa vb.
- Yüksek tehlike sınıfı binalar : Boyahaneler, plastik üretimi yapan binalar, yanıcı ve patlayıcı sıvı veya gaz üretimi yapan yerler vb.

Firmamızın yapmış olduğu uygulamalar şöyledir.
Yangın söndürme sistemleri
- Yangın Pompaları
- Yangın Dolapları
- Sprinkler
- İtfaye bağlantı ağzı
- Yangın alarm vanası
- Yangın tesisatı
   
Dizel motoru ile çalışan, konutlar, iş merkezleri ve endüstriyel binalarda yangın savunma uygulamaları için yüksek kaliteli, ekonomik, ön montajı yapılmış, kompakt mekanik pompa sistemleridir.

Bu sistemler, bir şase üzerine monte edilmiş bir santrifüj pompa ve dizel motor ile emiş hattında eksantrik ve basınç hattında konsantrik redüksiyonları, izolasyon vanaları, çek valf ve ihtiyaç duyulan diğer elemanlardan oluşmaktadır.
 
Elektrik motoru ile çalışan, konutlar, iş merkezleri ve endüstriyel binalarda yangın savunma uygulamaları için yüksek kaliteli, ekonomik, ön montajı yapılmış, kompakt yangın söndürme pompa istasyonudur.

Bu sistemler, ortak bir şase üzerine monte edilmiş 1, 2 veya3 adet santrifüj pompa ile emiş ve basınç kollektörleri, izolasyon vanaları, çek valfler ve ihtiyaç duyulan diğer elemanlardan oluşmaktadır. Ayrıca çeşitli fonksiyonlar için gereken şalter, sensör, manometre, emniyet ventili, hava tahliye ventili, boşaltma vanası vb. kollektörlerin üzerine monte edilmiştir.

Genellikle eksenel emişli veya ayrılabilir gövdeli pompalar kullanılmaktadır. Bir veya daha fazla pompalı olabildiği gibi, sistemdeki küçük sarfiyatlarda ana pompaların devreye girmesini önlemek üzere, jokey pompalı olarak ta imal edilebilmektedir.

Çok pompalı sistemlerde her bir pompa için bağımsız bir elektrik kontrol panosu mevcuttur.

Kontrol panosunda haftalık otomatik test çalışması özelliği vardır. Yangın sistemindeki çeşitli durumların ihbarı için bir alarm cihazı da birlikte teslim edilmektedir.
 
   

 
Web tasarım ve programlama Programlama ve Yazılım